marine24

toode(t) - 0,00

NAVIGEERIMISSEADMED

Kalaotsijate ja kajaloodide valik.

Paadi navigatsiooniseadmeid kasutatakse selleks, et aidata paadisõitjatel vetes, kus nad viibivad, ohutult navigeerida. Mõned levinumad navigatsiooniseadmete tüübid on järgmised:

- Kompass: kompass on oluline navigeerimistööriist, mida kasutatakse paadi suuna määramiseks. See võib olla magnetiline või elektrooniline.

- Kaardiplotter: kaardiplotter on navigatsiooniseade, mis kuvab ekraanil ala kaardi ja näitab reaalajas paadi asukohta. See võib olla iseseisev seade või integreeritud teiste navigatsiooniseadmetega.

-GPS: GPS-vastuvõtjat (globaalne positsioneerimissüsteem) kasutatakse paadi täpse asukoha määramiseks. See võib olla iseseisev seade või integreeritud teiste navigatsiooniseadmetega.

-Sügavusotsija: sügavuseotsija, tuntud ka kui kalaleidja, kasutab sonaritehnoloogiat vee sügavuse määramiseks ja veealuste ehitiste, nagu kivid ja kalad, asukoha määramiseks.

-Radar: radarit kasutatakse vees teiste paatide ja takistuste tuvastamiseks. See kasutab raadiolaineid teiste veresoonte ja objektide asukoha tuvastamiseks ja kuvamiseks ekraanil.

-VHF raadio: VHF (väga kõrge sagedusega) raadioid kasutatakse suhtlemiseks teiste paatide, jahisadamate ja rannavalvega.

-AIS: automaatne identifitseerimissüsteem (AIS) on süsteem, mida kasutatakse paatide tuvastamiseks ja jälgimiseks, eriti rahvarohketes vetes. See võib aidata vältida kokkupõrkeid ja aidata navigeerida.

Oluline on omada sobivat navigatsioonivarustust, mis sobib teie kasutatava paadisõidu tüübiga, ja teada, kuidas seda õigesti kasutada. Samuti on oluline oma navigatsiooniseadmeid regulaarselt kontrollida ja hooldada, et tagada nende töökorras olek.

Kaardid: marine24 soovitab LOWRANCE APP - https://www.lowrance.com/en-eu/lowrance-app/